Подолання негативних подій методами арт-терапії

Подолання негативних подій методами арт-терапії

Напевно багато хто з нас, в силу різних обставин, відчували стан схожий на емоційне виснаження. Період, коли без особливих на те причин ви втрачаєте інтерес до того, що перш викликало бурю емоцій, помічаючи за собою апатію, байдужість, дратівливість, швидку стомлюваність, різкі перепади настрою, порушення сну /апетиту, зниження самооцінки і т.д. Сукупність цих симптомів можуть сигналізувати про наявність емоційного вигоряння. У клінічній картині даний стан класифікується як «синдром емоційного вигорання» (СЕВ), яке проявляється у виснаженні людських ресурсів (Інтелектуальні, емоційних, фізичних).

Розвиток СЕВ може бути обумовлено тривалим емоційним перевантаженням на роботі навчанні, коли зміст вашої діяльності пов’язано з високим ступенем відповідальності, самовіддачі, а винагорода не відповідає вашим енерговитратами.

Коли наявність СЕВ – дійсно причина виникнення даного феномена, то виникають наступні питання: що з цим робити? як відновити яскравість емоцій і почати по-справжньому радіти життю? У пошуках відповіді на ці питання хотілося б акцентувати увагу на ефективність і цінність, у подоланні емоційного вигорання, такого методу як арт-терапія.

Назва методу, говорить про безпосередній зв’язок з творчістю, самовираженням і свободою. Головною перевагою арт-терапії є те, що вона дає вихід нашій «внутрішній дитині”, завдяки якому ми може відчувати, відчувати і пізнавати зовнішній світ, отримувати задоволення, радіти дрібницям та веселитися від душі. Згадайте, як в дитинстві ви любили малювати, прикрашати, ліпити з пластиліну падлюка, здавалося, ви змогли б займатися цим вічно. Натхнення часом захоплювало настільки, що межі творчості перетинали формальні рамки у вигляді листа паперу і переходили на стіни кімнати, шафи, та інші предмети, що викликало обурення батьків. Не було страху щось зіпсувати, забруднитися, не було відповідальності, тільки яскраві емоції та враження, свобода самовираження.

У цьому, власне, і суть методу арт-терапії – згадати те, що викликало бурю емоцій. Звільнитися, на час, від глобальної відповідальності, соціальних обмежень (оцінка діяльності, страх здатися смішним, нездатним до творчості), дати собі право бути недосконалим (чи не професійним художником, скульптором і т.д.), а дозволити собі просто бути, відчувати і виражати свої почуття через фарби.

Шляхом спонтанного творчого самовираження арт-терапія актуалізує особистісні ресурси для подолання емоційного вигорання, дає вихід накопиченої енергії (агресії), тим самим гармонізуючи емоційну сферу. Створюючи абстрактні образи, за підтримки арт-терапевта, людина знаходить відповіді на багато актуальних питань, досліджує страхи, і бар’єри у спілкуванні. Ці образи виникають неусвідомлено і спонтанно, а тому знижується тривожність і опору до самопізнання.

В арт-терапії важливий сам процес, від вибору кисті і кольору до створення унікального шедевра. Саме цілісна включеність у творчий процес відкриває безмежні можливості для зустрічі з власними почуттями, переживаннями, надіями, страхами, сумнівами, а так само стереотипами і переконаннями. Самопізнання є кращим способом профілактики емоційного вигорання, і підкріплення інтересу до життя і оточуючим людям. У цьому сенсі, цінність і ефективність методу арт-терапії не має меж.

 

 

 

Советы психолога
Из книги: «Я АРТ»
Советы психолога / Философия жизни
Советы психолога / Фототерапия
Психологический рисунок / Советы психолога
0
  0
  Корзина
  Корзина пуста
   Calculate Shipping
   Apply Coupon