10 ПРАВИЛ ЯК ОБРАТИ ХОБІ ДЛЯ ДИТИНИ

10 ПРАВИЛ ЯК ОБРАТИ ХОБІ ДЛЯ ДИТИНИ
1. Перше правило, на яке варто зважати при виборі хобі для дитини, це запитати дитину, чим вона хоче займатися сама. При виборі не опиратись і не зважати на думку родичів, друзів, сусідів, престиж та імідж обраної дитиною секції. Адже, тільки дитина краще знає чого вона хоче.
2. Створіть дитині уявлення про можливі варіанти занять, спробуйте відвідати заняття з метою ознайомлення, побудьте разом з дитиною на репетиціях в різних гуртках, передивіться відеоролики з виступами дітей, це допоможе розширити коло власних уявлень про те, чим вона хоче займатися. Оскільки це формує її подальше життя, характер та майбутнє.
3. Пограйте з дитиною в гру: «Чим займаються діти світу?» зробіть картки на яких зображено всі можливі хобі дітей. Ці фото можна знайти в Інтернеті. І нехай дитина на кожну карту скаже вам свою думку. Відповідаючи на запитання:
Чи сподобалось би мені займатися такою ж справою?
Що в мені є, що допоможе чи завадить в цій справі?
Як ця справа допоможе мені в дорослому житті ?
Як я, будучи дорослим розповім про своє хобі дітям?
4. Запропонуйте дитині вибір з чотирьох-п’яти варіантів секцій або кружків, це дасть можливість дитині відчути власну відповідальність, забезпечить самоповагу та ще раз підкреслить її особисту значущість та дорослість.

5. Дайте дитині спробувати себе. Отже, наступне правило формулюємо так: «Півроку на пошук свої улюбленої справи». Для того, щоб дитина відчула на собі вплив будь-якої секції чи гуртка варто дати спробувати дитині відвідати ці заняття на менше п’яти разів, познайомити дитину з атмосферою та керівником. А далі все буде вирішено, і, до речі , дитина вам аргументує, чому вона хоче або не хоче, саме в цей гурток.6. Пофантазуйте разом з дитиною на тему : «Я стану найкращим ……..». Це можна зробити, ще у вигляді малюнка, запропонуйте дитині уявити ситуацію, коли вона вже досягла значних успіхів в своїх заняттях і нехай проілюструє це на папері.

7. Наступне правило можна умовно назвати так: «Історичний пошук коренів хобі в сім’ї ». Спробуйте разом з дитиною розпитати бабусь та дідусів про те, чим вони займались в дитинстві, що їм подобалось робити. Така екскурсія в свій родовід сформує у дитини певну ідентифікацію із родичами та допоможе визначитись.
8. Уважно поспостерігайте за своєю дитиною, досить часто, те чим займається дитина у вільний час може стати її улюбленою справою. Якщо дитина завжди бігає – варто подумати про легку атлетику, якщо дитина при будь-якій нагоді бере в руку олівець, то спробуйте художню студію,чи паличкою вибиває ритм,- вам в музичну школу.
9. Підтримайте кожен вибір дитини, але не обирайте за неї. Адже, досить часто те, що ми нав’язуємо нашим дітям є нашою не реалізованою мрією дитинства. І батьки вкладаючи всі сили та всі кошти намагаються реалізувати свою мрію за рахунок життя своєї дитини.

10. Головне правило, хобі для дитини повинно приносити задоволення. Вона повинна з інтересом та натхнення чекати наступного заняття, радіти зустрічі, успіхам, самостійно, без будь-якого насилля, приділяти час улюбленій справі. Лише в такому випадку вибір зроблено вірно. І немає різниці, чи дитина буде займатися цім півроку або півжиття, головне, щоб вона була щасливою. Кожна народження дитина заслуговує на повноцінне щастя!Вікторія Назаревич

 

Советы психолога / Философия жизни
Из книги: «Я АРТ»
0
  0
  Корзина
  Корзина пуста
   Calculate Shipping
   Apply Coupon