Психолог – травма – м’який терапевт (магія включення дитини у гру)

Психолог – травма – м’який терапевт (магія включення дитини у гру)

Дивним чином у ці тривожні часи я граюсь як ніколи в житті (більше ніж навіть тоді, коли писала книгу з лялькотерапії 2014 року). І ось перед стартом низки семінарів у системі подолання травматичного стресу в дітей іграшкою під назвою «ПІ» хочу навести ряд аргументів, чому це важливо.

Отже, навіщо дитячому психологу мати свій арсенал м’яких терапевтів?

Терапевтичний простір психолога має бути безпечним та цікавим, там має бути щось, що активує діалог між дитиною та психологом. Отже, іграшка виконує такі значущі функції :

1. Концентрація уваги та інтересу.

2. Бажання вступити в діалог з психологом.

3. Іграшка як засіб цього діалогу.

Створення безпечного простору дає можливість психологу без зайвого напруження реалізовувати подальші завдання терапії. Іграшки в кабінеті психолога – символічне запрошення дитини до спільної активності.

Один з моїх улюблених методів, що впроваджую при першій зустрічі, – це екскурсія кабінетом, де ми з дитиною ходимо та дивимось, що тут в мене є, показую та даю доторкнутися до всіх іграшок, відчути їх (вони ваблять дитину та збуджують її інтерес).

Другий метод включення дитини можна визначити умовно як «дивний дорослий»: тут вже я граюся різними іграшками, показую, що вони можуть, навіщо вони мені, і пропоную долучитись до гри. Так ніби спонукаю дитину бути моїм партнером у грі.

Третій метод – граюсь з мамою. Переважно у приватній роботі я не працюю з дитиною без батьків, бачу в цьому одне з головних завдань дитячої корекції – це залучення батьків у терапевтичний простір. Отже, тому і пропоную пограти з мамою, або щоб пограла мама, а дитина або допомагала, або просто спостерігала за тим, як психолог грає з мамою. За певний час дитина завжди долучається до активностей, коли знімає страх нового простору.

Отже, які саме іграшки необхідні психологу? Моя відповідь – дивні!

Розглянемо:

– Такі, які дитина не бачить у магазинах.

– Такі, які досить цікаві та незвичні.

– Такі, яких у неї немає.

– Такі, які викликають бажання до дій.

Бажаю всім нам знайти свої такі іграшки та отримувати насолоду від терапевтичного процесу іграшкою.

Більше інформації на наших семінарах по системі «ПІ» – подолання іграшкою.

@Вікторія Назаревич 2022.

Запис на семінари 0 (93) 522 54 29

Арт-терапия
Из книги: «Я АРТ»
0
  0
  Корзина
  Корзина пуста
   Calculate Shipping
   Apply Coupon