Чого не варто робити під час війни, щоб потім не засмучуватись?

Чого не варто робити під час війни, щоб потім не засмучуватись?

 

1. Піддаватися відчаю! Бо все мине, мине і цей стан.

2. Критикувати себе! В ситуаціях стресу ми включаємо механізми захисту і це цілком нормально для виживання.

3. Намагатися не помічати змін! Така позиція ігнорування може призвести до фатальних стратегічних помилок, краще різнопланово аналізувати реальність.

4. Займатися марнотратством! Вам можуть бути потрібні ресурси на нові потреби. Витрачати до 10 % від постійного доходу на речі, які не впливають на виживання – це буде більш-менш безпечно.

5. Руйнувати відносини! Контакти та соціальна взаємодія – це важлива умова виживання та успіху, тому руйнувати контакти – це вкрай небезпечно, особливо з рідними людьми. Варто навпаки шукати нові контакти!

6. Панікувати від фантазій! О Боже, як буде? Дійсно, знає лише Бог! А ось наші внутрішні фільми жахів – це цілком реальний стрес для психіки, тому є сенс пригальмувати гойдалку фантазій, так стане легше сприймати реальність.

7. Бути збирачем лиха! Приймати, вишукувати та колекціонувати у власній свідомості негатив і катастрофи, горе і болі – це форма деструктивного наповнення себе емоціями, але наш мозок дуже розумний, він це все сприймає і мусить перероблювати. Пошкодуйте себе, оскільки й так не легко!

8. Розраховувати лише на інших! «Запитаю, попрошу і хтось зробить» – це тимчасова тактика, бо кожний у війні на межі норми і стресу, стресу і травми. Тож якщо можна зробити самому і зберегти ресурс іншого, можливо, так і варто зробити.

9. Спиратися тільки на старий досвід! Нові умови вимагають від нас нових знань, умінь, тому розраховувати лише на те, що ми вміли, вже не працює. Тож вкладайте час у нові вміння.

10. Жити одним днем і жити невідомим майбутнім. Тут треба зберігати баланс і розуміти, що має бути чітке уявлення про те, що я маю для майбутнього вже і що мені треба; спрямовувати сили, щоб організувати безпечний простір хоча б на 6 місяців.

Ось такі прості психологічні поради варто собі нагадувати в ситуаціях нестабільності, змін та випробовувань. Усім нам витримки і віри!

©️Вікторія Назаревич

Арт-терапия / Советы психолога
Из книги: «Я АРТ»
0
  0
  Корзина
  Корзина пуста
   Calculate Shipping
   Apply Coupon