Символ їжачка в роботі психолога

Символ їжачка в роботі психолога

Їжаки багато в чому створіння унікальні. Їхні далекі предки населяли нашу планету ще 65 мільйонів років тому. А в тому вигляді, в якому ми знаємо їх сьогодні, їжаки жили по лісах і полях, степах та пустелях уже 15 мільйонів років тому. Таким чином, ці тварини відносяться до найдавніших ссавців, які дожили до наших днів. І отже, їхня живучість містить багато підстав використовувати образ у психотерапевтичних цілях у процесі творчого самовираження. Особливо корисно це було б для дітей із такими запитами:

·        порушення кордонів безпеки;
·        додатковий мотив («Помагайко» головний) у роботі зі страхами;
·        формування впевненості та сміливості;
·        зняття фобічних процесів на різних стадіях.

І так розглянемо як це можна зробити:

Їжачок, як солярний символ, можна використовувати для збирання внутрішньої сили дитини. Адже голочки скрученого їжака схожі на сонечко.

Намалюйте з дитиною «Сонячного їжачка» (корисно у всіх символічних відносинах).

На образ їжака можна натрапити і в геральдиці деяких старовинних європейських пологів, наприклад, на фамільних гербах польських шляхтичів XVI–XVII століть. Він символізував опір та захист, а також боротьбу зі злом. Як відомо, їжаки не бояться змій і сміливо вступають із ними в бій. При цьому вони не схильні до дії зміїної та багатьох інших отрут. Можливо, в уяві людей, що спостерігали в минулому за такими поєдинками, їжак знаходив образ своєрідного змієборця.

Спробуйте використати цю символічну основу та намалювати чудомотив для самозахисту «Мій їжачок-охоронець».

В аккадській міфології їжаку відводилася роль атрибута войовничої богині Іштар. А у слов’ян володар жорстких і гострих колючок давав поради Всевишньому з благоустрою навколишнього світу.

Чому б нам не використати цю давню основу тотемності тварини та створити, наприклад, із глини з дитиною арттерапевтичну фігурку «Їжачок проти страху».

Їжак – це безумовний символ самозахисту, а також охорони своєї власності. Він має округлу форму, яка дозволяє йому випускати колючки на всі вільні сторони. Своїми голками він може зробити боляче будь-якій тварині, яка на нього нападе і захистить себе без зайвої допомоги.

Спробуйте зробити з дитиною іграшку їжачка для самозахисту, коли страшно чи відчувається небезпека.

Скажу цілком відповідально: їжачок – чудовий символічний образу роботі дитячого артпсихолога і його можна сміливо використати в допомозі нашим маленьким, іноді колючим клієнтам. Їжак нам усім на благо, друзі!

©Вікторія Назаревич 2018

Арт-библиотерапия
Из книги: «Я АРТ»
Арт-библиотерапия
Арт-библиотерапия / Философия жизни
Арт-библиотерапия / Психологический инструментарий и инвентарь
Арт-библиотерапия
Арт-библиотерапия
0
  0
  Корзина
  Корзина пуста
   Calculate Shipping
   Apply Coupon